Wyjazdy sportowe dla dorosłych i firm

Aktualności

Relacja z turnieju Silesia Business&Life w Alicante
Data utworzenia: 2015-12-09 16:16:45

W połowie listopada, w słonecznym Alicante, odbył się turniej Silesia Business&Life, którego Travel&Action miało przyjemność być współorganizatorem. Grupa zapalonych golfistów wyruszyła wspólnie z lotniska w Krakowie – Balicach, by w Hiszpanii rozegrać 2-dniowy turniej golfowy w kategoriach strokeplay brutto oraz stableford netto, w którym walka toczyła się nie tylko o tytuły ale również o atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Silesia Business&Life jak i vouchery wyjazdowe, sponsorowane przez Travel&Action.

 

14 listopada, był dniem rozgrzewkowym przed turniejem ale emocje towarzyszyły uczestnikom już od samego początku. Pole golfowe Alenda, okazało się być nie lada wyzwaniem dla znacznej części graczy i mimo, że niektórym było już dobrze znane, po skończonej rundzie u większości pozostawiło spory niedosyt i rosnące oczekiwania na nadchodzące dni.

 

Pole golfowe Alicante, goszczące pierwszy dzień naszego turnieju, przywitało zawodników doskonałą pogodą. Nie można było narzekać na brak chęci do gry, a motywacja była na bardzo wysokim poziomie. Pole choć usytuowane w centrum miasta, wszystkich zauroczyło ciekawą topografią i niezapomnianymi widokami. Presja turniejowa zdała się jednak dać tego dnia niektórym we znaki. Wyniki były trochę gorsze niż przewidywane, dzięki czemu wszyscy byli niezwykle skoncentrowani, by następnego dnia, a zarazem ostatniego dnia turnieju dać z siebie 100% i osiągnąć swoje cele.

 

Kolejne pole golfowe, Bonalba, usytuowane po sąsiedzku od naszego hotelu zawierało kilka pułapek, na które czasem nabierali się nawet najbardziej doświadczeni gracze. Niektórym udało się jednak z tym walczyć i nawet ostatecznie obniżyć swój handicap. Właśnie to pole, przysporzyło najwięcej emocji, a sytuacje i zagrania na nim, wspominane były przez długie godziny.

 

Wtorek, 17 listopada był dla grupy dniem wolnym. Część osób postanowiła wykorzystać go na grę, na powszechnie chwalonym i podziwianym polu golfowym Font del Liop, nie żałowali! Górzyste i wymagające pole pozwoliło przetestować swoje umiejętności w warunkach, o które w Polsce niezwykle ciężko. Pozostała część grupy postawiła na regenerację i odpoczynek w pobliskim Alicante, zwiedzając i rozkoszując się hiszpańską kuchnią i miejscowymi specjałami.

 

W ciągu ostatnich 2 dni pobytu, rozegrane zostały eliminacje do przyszłorocznej edycji turnieju Silesia Business&Life, grzechem byłoby przecież nie wykorzystać tak doskonałych warunków i pięknej pogody. Pole było uczestnikom już znane więc wyniki również były lepsze, choć prawdziwi perfekcjoniści zawsze uważali, że można byłoby zagrać jeszcze lepiej :)

 

 

Wyniki turnieju kształtowały się następująco:

 

W kategorii Strokeplay Brutto:

 

          1.       Cesarz Adam – 188

          2.       Szczepański Adam – 190

          3.       Sobiesiak Ryszard – 191

 

 

W kategorii Stableford Netto:

 

          1.       Kozłowski Lech – 65

          2.       Szumański Mariusz – 57

          3.       Borończyk Krzysztof – 57

 

 

Wyjazd zaliczamy jako bardzo udany! Pogoda jak na zamówienie, piękne pola golfowe oraz doskonała atmosfera towarzyszyły nam przez cały tydzień .Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i uśmiechnięci. Travel&Action nie może się już doczekać kolejnych tak udanych wyjazdów!

 

Powrót do aktualności
Cofnij
Opublikowane na stronach internetowych www.travelandaction.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.